Podstránky fotografie
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > ROK 2006

ROK 2006

ROK 2006

 

Volby do zastupitelstva obce Trusnov

 

V pátek 20. října se opět otevřela volební místnost v bývalé škole, kde mohli občané Trusnova, Opočna, Francliny i Žiky odevzdat svůj hlas kandidátům do obecního zastupitelstva. Obálku s volebním lístkem do schránky hodilo celkem 127 občanů, což činí 70,5 % z celkového počtu oprávněných voličů.

Účast voličů z jednotlivých obcí:

Trusnov                     74 voličů             71,8 %

Franclina                   17 voličů             94,0 %

Žika                          13 voličů             76,4 %

Opočno                    23 voličů             54,7 %

 

O zvolení do obecního zastupitelstva na následující období se ucházelo 10 kandidátů.

Za SDH Trusnov kandidovali:

            Marie Buriánková             74 hlasů

            Zdeněk Barták                  93 hlasů

            Jaroslav Jílek                    76 hlasů

            František Sýkora              79 hlasů

            Josef Kudrna                    88 hlasů

            Ladislav Vodvárka            56 hlasů

            Ing. Jindřich Hemer           76 hlasů

Za Český svaz žen kandidovali:

            Libuše Škorpíková            90 hlasů

            Lenka Vojtíšková              81 hlasů

Za SDH Opočno kandidoval:

            Jiří Hloupý                         90 hlasů

 

Do sedmičlenného zastupitelstva byli zvoleni:

Z. Barták, L. Škorpíková, J. Kudrna, Fr. Sýkora, J. Jílek, M. Buriánková, L. Vodvárka

 

Vánoční zpívání u kapličky

 

Vedle již tradičního zpívání koled pře vánočním stromem se letos uskutečnila ještě jedna akce, která všem občanům, kteří se dostavili, zpříjemnila Štědrý večer. Místní umělec , pan Špaček totiž se svou rodinou připravil na Štědrý den o půlnoci pro všechny, kteří si chtěli zpestřit vánoččas, pásmo vánočních písní a přidal i několik ukázek vlastní tvorby. Všichni, kteří přišli, se při poslechu koled mohli zahřát horkým punčem, který dávali členové hasičského sboru. Přestože se toto představení konalo v pozdních hodinách a navíc se také na letošní zimu nezvykle ochladilo, tento příjemný zážitek si nenechalo ujít skutečně velké množství obyvatel. Ukázalo se, že i v dnešní době mají podobné akce svůj smysl a lidé se rádi odreagují poslechem krásných koled.

 

 

 

 

Nové vozidlo pro hasiče

 

Obec Trusnov zakoupila pro oba hasičské sbory SDH Trusnov a SDH Opočno nové vozidlo. Za Fiat Ducato zaplatila obec Kč 20 000,--. Toto vozidlo bude sloužit  nejen hasičům, kteří ho mohou využívat k přepravě na závody, ale i ostatním občanům. Jeho pomoc ocení především děti z Opočna. Ty totiž musejí při každodenní cestě na autobusovou zastávku projít pod viaduktem nad kterým vede železniční trať. V obdobích, kdy vydatně prší je ovšem tato cesta neprůchodná. Aby se předešlo nebezpečnému přecházení kolejí, po kterých už jezdí i nová Pendolína vysokou rychlostí, bude v případě potřeby, převážet děti právě toto nové vozidlo.

 

Nová věž na kostele v Uhersku

 

V minulém roce byla naše obec požádána katolickou církví o peněžní příspěvek na opravu věže kostela na Uhersku. Jelikož občané Trusnova  mají možnost účastnit se nedělních mší a také jsou pochováni na zdejším hřbitově, rozhodla se obec Trusnov přispět na rekonstrukci věže částkou Kč 50 000,-. Na podzim letošního roku již proběhla samotná oprava věže. Nejdříve byla věž za pomocí těžké techniky přemístěna na zem, aby ji odborníci měli možnosti zrestaurovat. Po nutných opravách a náležitém zkrášlení se věž vrátila zpět na své místo. V této akci nechyběli dokonce ani televizní kamery a celá země měla možnost shlédnout novou opravenou věž v hlavní zpravodajské relaci.

 

Kulturní akce

 

Stejně jako v minulém roce tak i letos se již  v zažitých termínech uskutečnily sportovní turnaje, dětský karneval, běh okolo Trusnova, myslivecký ples, posvícenská zábava a vánoční zpívání o jejichž zdárný průběh se postaraly místní sbory dobrovolných hasičů, Český svaz žen, Spolek přátel sportu a Nový věk triatlonu.